Yepyeni C3 Aircross, motor seçenekleriyle şaşırttı

Citroen‘in tamamen yeni C3 Aircross modeli, daha keskin ve kaslı bir görünüme kavuşarak otomobil dünyasında dikkat çekiyor. Bu değişim, aracın sadece dış görünüşüyle sınırlı kalmıyor; kaputun altında sunulan elektrikli motor seçenekleriyle daha heyecanlı ve çevreci bir sürüş deneyimi vaat ediyor. Kompakt SUV, Avrupa’nın B-SUV segmentindeki rekabeti yakalamak için evrim geçiriyor. Citroen‘in Oli konseptiyle öncülük ettiği cesur yeni tasarım dili, küçük kardeşi e-C3 ile paylaşılan ön yüzde yeni logo ve LED farlarla kendini gösteriyor. Araç, dik bir profil ve kontrast tekerlek kemer kaplamaları gibi güçlü aksanlarla modern bir ifade sunuyor.

C3 Aircross, 4,39 metre uzunluğunda olup, C3 hatchback modelinden önemli ölçüde daha uzun. Aileler için üçüncü sıra koltuklar, bu segmentte bir ilk olarak sunuluyor. Bagaj zeminine gizlenen bu katlanabilir koltuklar, küçük yolcular veya kısa mesafeler için ideal. Kullanılmadığında ise arka kısımda cömert bir yük alanı sağlıyor.

Yepyeni C3 Aircross, motor seçenekleriyle şaşırttı

Sürdürülebilir ulaşımın önemini vurgulayan Citroen, C3 Aircross‘u elektrikli güç aktarma sistemleriyle donatmayı tercih etmiş. Alıcılar, hibrit bir seçenekle ya da sıfır emisyonlu tam elektrikli bir sürümle Avrupa’da üretilen aracı tercih edebilecekler.

Aracın fiyatlandırması ve diğer detayları henüz açıklanmış değil ancak bu yaz satışa sunulacak olan C3 Aircross hakkında daha fazla bilgiye ulaştıkça sizleri bilgilendireceğiz. Citroen, tasarım ve performans anlamında büyük bir adım atarak, bu yeni modelle pazarın beklentilerini karşılamayı hedefliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x