Efsane geri dönüyor: Büyük heyecan yarattı

İngiliz yazar J.R.R. Tolkien’in eserinden sinemaya uyarlanan ve dünyada büyük bir hayran kitlesine sahip olan Yüzüklerin Efendisi ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Filmin dünyasında geçecek olan yeni bir filmin çekileceği duyuruldu. Film, Gollum karakterine odaklanacak ve 2026 yılında vizyona girecek.

Andy Serkis, “Geri döndük kıymetlimiss!” diyerek yaptığı paylaşımda, filmin şu an için düşünülen isminin “The Hunt for Gollum” olduğunu duyurdu.

Gelen ilk habere göre, 2001-2003 yılları arasında yayımlanan 3 filmde Gollum karakterine hayat veren Andy Serkis’in yeniden bu role döneceği belirtiliyor. Serkis’in aynı zamanda filmin yönetmeni olacağı da konuşuluyor.

2026’da seyirci karşısına çıkması planlanan filmde Yüzüklerin Efendisi’nin Oscarlı yönetmeni Peter Jackson da yer alacak. Jackson’ın, filmin yapımcı koltuğunda oturması bekleniyor. Peter Jackson’a ek olarak Fran Walsh ve Philippa Boyens’un da yine kadroda olacağı açıklanan film, yaratıcı kadrosuyla daha şimdiden heyecan yaratmış durumda.

YENİ FİLM NE ANLATIYOR

Discovery anlaşmasıyla 2022 yılında Warner Bros.’un başına geçen David Zaslav, yeni dönemde stüdyonun önceliklerini açıklamıştı. Harry Potter ve Matrix filmlerinin yeniden uyarlamalarına dair açıklamalar yapan Zeslav, şimdi de Yüzüklerin Efendisi’ne odaklanacaklarını açıkladı ve bu doğrultuda yeni bir filmin hazırlık aşamasında olduğunu duyurdu. Senaryonun yazıldığını ve daha önce görülmemiş bir hikaye anlatacaklarının altını çizen Zeslav, dünyada milyonlarca hayrana sahip serinin evreninde geçecek güzel bir öykü ortaya çıkaracaklarını ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x